Vliv zdravé výživy na pleť

Pokud mě sledujete, víte, že své hubnutí stavím na principu rozumného stravování. Nikoliv diet. Zdravá strava je klíčem nejen ke štíhlejšímu tělu, ale i k lepšímu zdraví.

Vitamíny, minerály, eseciální látky, makroživiny, to všechno je pro naše tělo důležité. Hubnutí pak neznamená jen schodit x kilo, ale naučit se na zdravější stravu, kterou lze držet doživotně a mít krásné tělo už napořád. 

zdravá strava

Jídlo je palivem a zdrojem zdraví. Z jídla dostáváme energii. Jídlo by mělo být něco, co našemu tělu dodá všechny potřebné látky. Budeme se tak cítit zdravě, plní energie a to ovlivní celý náš život.

Zdravá strava pak ve značné míře ovlivňuje i stav pleti.

Akné, exémy, lupénka a další a další projevy pleti se dají ovlivnit zdravou stravou.

Tyto nemoci vznikají z přemíry cukru a nevhodných látek ve stravě (éček), ale i v kosmetice např.  

Bohužel se, ale často tyto nemoci neřeší, jak by měli. Jen se jejich projevy “utišují” léky nebo další chemií (krémy apod.).

Základem by měla být vždy úprava stravy. A od té by se mělo následně všechno odvíjet.

Vyřadit cukr, zpracované potraviny, smažené jídlo, jídlo z fastfoodu a omezit mléčné výrobky, vybírat kvalitní maso z chovů (kde zvířata nejsou krmena antibiotiky). Žádné limonády, džusy nebo smoothiečka s obsahem cukrů. Vyřadit kávu. Omezit pečivo a mouku obecně. Omezit také sušené ovoce.

Do svého jídelníčku zařadit čerstvé jídlo. Cukr nahradit přírodním cukrem z ovoce. Šťávami z ovoce a zeleniny. Semínky a oříšky. Zařadit vhodné přílohy – viz. video o přílohách. Vybírat kvalitní maso, preferovat ryby.  Zvýšit podíl zeleniny v našem jídelníčku. Používat kvalitní oleje – dýňový, sezamový, lněný, kokosový apod.

zdravé cukry z ovoce

Zkrátka jíst čerstvé, kvalitní jídlo. A dodržovat pitný režim. Pít převážně čistou vodu, zelené nebo bylinkové čaje.

Toto by měl být základ detoxikační kůry. A od toho by se mělo začínat. Necpat do sebe chemii, ale zaměřit se na výživu zevnitř. Protože kožní projevy jsou jen “voláním těla o pomoc”. Tělo si žádá kvalitní stravu. A tak mu jí dávejme, odmění se nám.

základem je zelenina a kvalitní tuky

Detoxikační smoothie pro krásnou pleť:

Budeme potřebovat:

 • řapíkatý celer
 • jablko
 • špenátové listy
 • citronovou šťávu
 • zázvor

Přidáme vodu a rozmixujeme. Šťáva se hodí nejen ráno na lačno, ale i přes den. Přidat můžeme také chia semínka, maca prášek, goji plody a další super potraviny.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Podívejte se zdarma VIDEA a objevte největší chyby při hubnutí

  Získejte přístup k pravidelné inspiraci a jako dárek dostanete 3 VIDEA, ve kterých objevíte největší chyby při hubnutí

  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním potřebným pro zaslání videí a dalších newsletterů z oblasti zdraví. Pokud už nebudete chtít newslettery dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit. Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů
 • Nejnovější příspěvky
 • Jídelníček na 5 dní