Silnější než dříve

Krásný den,
Je to nějaký ten pátek, co jsem naposledy přispěla na svůj blog. Co se událo nového? Spousta věcí!
Je pravda, že v poslední době jsem na blogování neměla zrovna chuť a taky čas. Častokrát byla chvíle, kdy jsem měla v hlavě spoustu nápadů na článek, ale zrovna nebyl čas, abych si otevřela notebook a začala psát. Léto je zkrátka čas, kdy preferuji být raději venku, v přírodě a užívat si počasí.
Tenhle blog je mimo jiné o Fitness stylu. Jak to se mnou aktuálně je?
Moje váha se pohybuje okolo 50kg! Nejméně se mi na váze objevilo číslo 49,5 kg. Wau! Musím říct, že to je pro mě obrovský úspěch. O takové váze jsem snila! Vlastně jsem si nedokázala představit, že k ní dojdu, a že to bude tak rychle. Ale chtěla jsem, a tak jsem to dokázala. Jsem se sebou spokojená, i když mám nový cíl, ten se ale už nepohybuje v kilech, ale spíš v tom, jak bych chtěla ideálně vypadat. Tak uvidíme, jestli se mi to podaří. Musím říct, že pravidelně nesportuji, nebo alespoň ne tak, jak bych chtěla. Chodím běhat, využívám chvíle, kdy zajdeme třeba na tenis nebo do bazénu, ale nemám přesný harmonogram. Chtěla bych běhat alespoň 2x týdně, ale zatím to není reálné. Proč? Necítím se na to. Za rok jsem zhubla cca 5 kg. Pozvolným tempem, ale celkově jsem zhubla cca 18 kg, a tak je moje tělo poněkud líné. Nebo spíš není tak výkonné. Já to ale neřeším. Vím, že přijde ten správný čas a já budu zase aktivně sportovat, pravidelně, 3x týdně. Občas si dopřeju něco „zakázaného“. Možná i proto, mám občas chuť více na sladké nebo na větší porce. Dopřávám si, ale mám to pod kontrolou. Když sladké, tak si dám třeba dobrou marmeládu – ale opravdu v malém množství a k snídani a samozřejmě ne často, ale třeba zhřeším jednou za měsíc. Zkrátka vím, jak hřešit, tak abych se nedostala do jakéhosi kolotoče a nezačala nabírat. To bych už nedopustila. A větší porce jídel? Když už se „přejídám“ tak jen zdravým jídlem a většinou je to stejně jen zeleninová směs. Na tom opravdu umím ujíždět :-D. Dávám tělu, co vyžaduje – v té zdravé variantě – a ono mě za to odměňuje. Je to taková rovnováha. Jak na tělu, tak na duši.

A když už mluvím o duši, v poslední době se rozmazluji přírodní kosmetikou! V létě jsem si zamilovala oleje, a pořídila jsem si hned několik místo opalovacího krému – kokosový (ten nesmí chybět), vanilkový, třešňový (překvapil mě svou krásnou, neodolatelnou vůní) a meruňkový. Navíc jsem si pořídila balzám na rty – opět z bylinek, z rakytníku. Včera jsem navíc objevila luxusní obchůdek Havlíkovu přírodní apotéku a totálně jsem se do všech produktů zamilovala. Zatím jsem žádný nevyzkoušela, ale mám to rozhodně v plánu. Mám totiž přečtené jejich noviny – kde je přehlídka těch nejlepších produktů. Nemůžu se dočkat.

A jaké bylo léto? Jedním slovem -bezva. Užila jsem si krásné počasí, vyzkoušela jsem nový sport, a to jezdění na prkně na vodě, a to mě totálně nadchlo. Nejen, že se opaluju, prozkoumávám krajinu, ale také přitom zpevním celé tělo. A nevadí, když je venku 40°C, protože se klidně můžu zchladit ve vodě.
Léto je ale dávno za námi, přišlo září a mě přijde, že s prvním zářijovým dnem přišel i podzim. Ale já jsem vlastně ráda. Po rozpálených dnech jsem se docela těšila na podzim. Mám ho ráda. Ne nijak extra, ale přece. Těším se na nové období. Na podzimní pokrmy – na dýňové polévky, na zelné saláty, těším se, že se ochladí a já můžu chodit cvičit. Těším se, že se trochu zklidníme a budeme více odpočívat, ve volných chvílích blogovat nebo si číst. A také věnovat se více sobě. Těším se, až se budou nosit kozačky, kabátky a bundy. Prostě mě to baví.
A tak to má asi být.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.