O mně


Jmenuji se Jana Chalupová a jsem poradkyní v oblasti hubnutí a zdravého životního stylu

Jak jsem se dostala k hubnutí a ke změně zdravého životního stylu?

K aktivnímu, zdravému stylu jsem se dostala skrze velice těžké životní období, kterým jsem si před lety prošla. Každá těžká životní situace nás ovlivní a je jen na nás, jakou cestou se vydáme.

Já a zdravý životní styl?

Musím přiznat, že jsem se dlouhou dobu příliš nezajímala o to, co jím, jaké jsou moje návyky, jaký je můj režim dne apod.

Celkem dlouho jsem si držela váhu kolem 52 kg. Od osmnácti let jsem však začala přibírat. Moje váha se postupně dostala k téměř 60 kg. A tu jsem si držela, bez ohledu na to, co jsem jedla nebo pila, neměla jsem žádnou sportovní aktivitu a často jsme s kamarádkou vyrážely do víru města. Nedá se říct, že bych byla s tou váhou spokojená, spíš tak nějak smířená.

Zlom nastal, když jsem začala studovat vysokou školu a za půl roku jsem přibrala neuvěřitelných 10 kg!

Celý život jsem byla tzv. chronicky nemocná. Ať už to bylo jen obyčejné nachlazení, zánět dýchacích cest nebo zánět močového měchýře, které dle lékařů „vyžadovali“ antibiotika. Na záněty močového měchýře jsem trpěla několik let. Brala jsem podpůrné tablety (brusinky) a několikrát po sobě antibiotika. Přepadala mě bezmoc. K mému neštěstí se to ještě zhoršilo před pár lety. Kolotoč nemocí, který se ve většině případů řešil antibiotiky, mě v mém životě sužoval. Došlo to až tak daleko, že jsem se na většinu antibiotik stala alergickou.

V mém životě nastala obrovská změna, a to tehdy, kdy jsem se rozhodla a změnila svůj životní styl!

A dnes jsem sama sobě vděčná, že jsem tou změnou prošla.

Změnila jsem jídelníček, nastolila si pravidelný režim, přidala jsem sport, pravidelně jsem spala a postupem času jsem ze svého života vyřadila veškeré prášky (nemoci jsem se snažila vyléčit přírodní cestou a antibiotika jsem odmítala).

Co se stalo?

Nejen, že jsem zhubla 18 kg, ale hlavně jsem se naprosto uzdravila, získala jsem nekonečné množství energie, dobré nálady a také sebevědomí.

A díky této úžasné změně dnes věřím, že změnit se může každý. 

Věřím, že správné jídlo nás uzdravuje i z těch nejtěžších nemocí. Věřím v rovnováhu těla a duše, věřím, že psychika ovlivňuje naše fyzické zdraví, a že náš životní styl, denní režim, hektický život, stres a celková nepohoda člověka, stojí za většinu nemocí, které máme. A opravdový způsob, jak se jich zbavit je ve změně životního stylu, dostat se do rovnováhy, zbavit se stresu a cítit se fajn.

Věřím v sílu sama sebe.

V co naopak nevěřím?

V západní medicínu. Přístup lékařů, kteří léčí naše nemoci. Jelikož západní medicína léčí následky, ne příčinu. Jsme přecpáváni antibiotiky, které v nás ve výsledku vyvolávají jen další nemoci. 

Spíše věřím v medicínu, která léčí přírodní cestou příčinu nemocí. 

Dnes již neberu žádné prášky, protože nemám potřebu. Jsem zdravá. Ráno se probouzím plná energie a dobré nálady, vstává se mi lehce a nic mě nebolí. Mám chuť ze života a život miluji.

Můj život se obrátil naruby. Mám své cíle a sny. A některé sny se mi už splnily, jiné si plním právě teď.

Chtěla bych všechny mé zkušenosti a mou energii předávat dál, motivovat Vás a inspirovat Vás, abyste i Vy našli svůj styl života, který má smysl.

Odpoutejte se od dnešní doby, překročte svou komfortní zónu a změňte se.

Stojí to za to. 

Jaké kroky můžete udělat Vy? Jak začít?

 

 

 • podívejte se na úvodní videa,
  která Vám pomohou začít s hubnutím
 • sledujte můj blog
  a v článcích se dozvíte zajímavé informace nejen o hubnutí
 • FB a Instagram
  sledujte mě na sociálních sítích a čerpejte inspiraci
 • zapojte se mezi nás
  Vstupte do programu online hubnutí a nastartujte své hubnutí. Vstupem do programu vstoupíte také do komunity, kde si vzájemně pomáháme.