Pomáhám holkám, ženám, nebo i maminkám s dětmi  dosáhnout krásné postavy, ze které se mouhou těšit.

Jak jsem se dostala k hubnutí a ke změně zdravého životního stylu?

Když se zamyslím nad tím, kdo jsem dnes, tak mě napadá, že jsem konečně spokojená sama se sebou. Že jsem našla životní směr, který mě baví a naplňuje. Že si věřím a mám se ráda a že jsem dosáhla postavy, ze které mám radost.

Dlouhou dobu tomu tak, ale nebylo. Cca před 7 lety, kdy jsem se dostala ke změně životního stylu a k hubnutí jsem se cítila přesně opačně. Nespokojená, nesebevědomá, nevěděla jsem, co v životě chci. Žila jsem si život, který moc nedával smysl (i když jsem v té době byla spokojená). Poflakování se po večírcích, pití alkoholu, zkrátka takový ten typický studentský život. 

Jedla jsem typicky českou stravu - knedlíky, omáčky, hodně pečiva, smažené řízky, hranolky, málo zeleniny, tavené sýry s rohlíkem atd.

Zkrátka jedla a neřešila jsem co. To, na co jsme byli doma zvyklí, to bylo.

Ale upřímně necítila jsem se dobře. Bylo mi cca 24 let a každé ráno po probuzení mi nebylo dobře. Celoročně jsem navíc měla chornické záněty. Ať už to byly záněty močáku, nebo různá nachlazení. 

Řešila jsem to, jak jinak než antibiotiky. Nemocná jsem byla pořád. A i když mi hodně vadilo, nic jsem s tím nedělala. Vždy jsem šla k lékaři a dostala další antibiotika. Celá tahle sranda pak vyvrcholila těžkou alergií na antibiotika a skončila jsem v nemocnici. Nikomu nepřeju to zažít. Tělo jako v ohni. Celé svědí, pak bolí, je oteklé. Z růžové pokožky se stane po třech týdnech fialová a po měsíci už můžete jakž takž fungovat.

Trochu jsem odbočila. Já vím. Ale je pro mě důležité zmínit všechno tohle. Protože právě to bylo impulsem k tomu, že jsem se začala zajímat o změnu stravy. Nechtěla jsem už ale nic řešit prášky. Chtěla jsem najít jiný přístup. A tak jsem přečetla x článků, shlédla x dokumentů, seriálů, videí, až jsem získala dostatek vědomostí, že správná cesta je změnou životního stylu.

Změna stravy, pravidelný režim, dostatek spánku a odpočinku, minimalizace stresu to všechno vedlo k tomu, že jsem zhubla 20 kg, uzdravila se ze všech nemocí a hlavně našla životní směr, který mě naplňuje.

K hubnutí mě navíc přivedl fakt, že jsem na vysoké škole za cca půl roku přibrala neuvěřitelných 10 kg. 

Váha se vyšplaha někam k téměř 70 kg (při výšce 163 cm). Tak moc jsem se děsila toho čísla na váze, že jsem se rozhodla, že zhubnu. 

Měla jsem opravdu silnou motivaci, protože jsem přibrala opravdu rychle. Nešlo jen o to číslo. Mělo to velký vliv na můj osobní život. Studovala jsem vysokou, chtěla jsem se seznamovat s lidmi, zapadnout, ale nikdo mě najednou nebral. Možná to bylo i mnou. Byla jsem nervózní, možná i nepříjemná. Vadilo mi na sobě všechno a moje seběvědomí bylo někde na bodu mrazu.

Silná motivace mě tedy hnala kupředu. Měla jsem dostatek znalostí k tomu, abych si sama uměla seskládat jídelníček. Stačilo jen začít.

A tak jsem prakticky ze dne na den změnila celý svůj režim.

Začala jsem sportovat. Šla jsem poprvé do fitness. Změnila jsem naprosto od základů stravu, začala si vařit a přestala chodit na párty.

Dala jsem se do toho po hlavě. A ono to fungovalo!

Navyšovala jsem pohyb, držela stravu a kila šla dolů. Ze začátku to bylo těžké, protože jsem nevěděla, jestli to, co dělám bude mít výsledky. Neměla jsem finance na to, abych si zaplatila trenéra (a popravdě jsem ani neměla dosta odvahy k tomu).

Ale prostě jsem si říkala, že to zkusím. A vyšlo to.

První měsíc byl opravdu těžký. Naučit se na nové jídlo, naučit se si vařit, dodržovat pohyb (tenkrát to byl 1x týdně H.E.A.T. program). A hlavně nepolevit. I když cvičení bolelo a byla jsem snad nejhorší mezi všemi, tak jsem si prostě nějak řekla, že to nevzdám. 

Časem jsem získala větší fyzičku, začala jsem navyšovat cvičení, stále jsem držela stravu a kila šla krásně dolů. A za rok jsem zhubla 12 kg!

Bylo to skvělé. Celá ta cesta však nebyla lemovaná řůzovými stromy. Zažila jsem pád dolů. Hubnutí se zastavilo. Ale to všechno mě dovedlo k jinému sportu. A díky němu jsem následně zhubla do těch 18 kg. A dostala jsem se na váhu, kterou jsem měla někdy v pubertě 48,5 kg! 

Dnes věřím, že úprava stravy má obrovský vliv nejen na krásnou postavu, ale i na zdraví. Věřím, že změnit se může každý, kdo doopravdy chce.

Moje poselství je pomáhat Vám ostatním, které toužíte mít krásné tělo. Předávat Vám to nejlepší, co znám a vím. Být Vaší motivací.

A jedno jsem se naučila a to Vám chci předat právě teď:

Nehledejte hubnutí, které je založeno na hladovění nebo dietách. Změňte svůj životní styl. Dejte tělu, co potřebuje a ono Vás odmění - pevným zdravým a krásnou postavou a jako bonus získáte zdravé sebevědomí.

Tak, co jdete do toho se mnou?

Jaké kroky můžeš udělat ty? Jak začít?

 

 

 • 1
  Podívej se zdarma na webinář o hubnutí
  Dozvíš se mimo jiné proč běžné diety nefungují a jaké hubnutí je efektivní
 • 2
  Navštiv blog, kam dávám různé články (nejen o hubnutí)
 • 3
  Sleduj mě na sociálních sítích
  a získej zdarma inspiraci zdravých receptů anebo kousek motivace