Největší úskalí hubnutí

Rozhodli jste se, že chcete zhubnout? Skvělé. Jenže jen rozhodnutí nestačí, je třeba dělat něco jinak, začít dělat kroky tak, abyste postupně shazovali kila dolů. Zkrátka změnit svůj styl a vrhnout se do nového. Že to nejde? Já Vás chápu, protože právě tohle je to nejtěžší. Můžeme se stokrát odhodlat, že konečně začneme pro sebe něco dělat, že se změníme a budeme se snažit a doufat, že zhubneme, ale ono se to lehce řekne, ta samotná realizace našich plánů je už těžší. Říká se tomu vykročení z komfortní zóny. Co to znamená? Jde o změnu našich dosavadních návyků a režimu. Dělat nové věci, které budou ze začátku pravděpodobně nepříjemné. A to si většina z nás uvědomuje, a proto nikdy svůj životní styl nezmění. Vždy musí přijít silný impuls, který celé hubnutí spustí. Může to být impuls v podobě příležitosti nebo nějaká silná vnitřní motivace, anebo zdravotní problém. Ať už je to či ono, odstartuje to hubnutí, a tím vše začne.

TIP

Nebojte se vykročit z komfortní zóny, za čas zjistíte, že to stálo za to!

Co když, ale nemáme žádný takový impuls, zhubnout chceme, ale nejde to? Plácáme se dokolečka na stejném bodě a dál přibíráme na váze? V tom případě je potřeba se naštvat a začít hledat impulzy sami, jít jim naproti. Otevřít oči a nechat se motivovat zvenku. Sledovat články, videa (Youtube jich nabízí nespočet) a zamilovat se do toho. Tak nezabředávejte v jednom nezdravém způsobu života, ale jděte naproti příležitostem. Já Vám slibuji, že litovat nebudete.

Okolí Vás nepodporuje?

Vím, jak je těžké vzdorovat okolí, stále obhajovat to, co děláme. Nepochopení okolí je v tomto směru další těžká zkouška. Sami se necítíte jistě, ani komfortně a musíte čelit narážkám nebo přímo nesouladu s okolím? Poradila bych jedno, jděte si za svým, i když to nebude lehké. Ty, které vídat nemusíte, nevídejte anebo ignorujte, a pokud Vás nepochopí nejbližší, nenechte se zlomit, zkuste jim vysvětlit situaci, měli by Vás podpořit. Často Vás začnou chápat až ve chvíli, kdy už něco dokážete, kdy uvidí výsledky. Myslete ale na to, že to děláte pro sebe a zkrátka v takové chvíli musí jít ostatní stranou.

A co samotná obava z reakce okolí?

Co na to všichni řeknou? Budou mě odsuzovat. Nepochopí mě. Na začátku nikomu nemusíte nic říkat, můžete se nějakou dobu stranit okolí a nechodit do společnosti. Jakmile uvidíte první výsledky a získáte lepší pocit ze sebe, už to všechno budete brát jinak. Vždy se ale ve Vašem okolí najde někdo, kdo to bude kritizovat a soudit. Ať už budete začátečník nebo budete trénovat několik let a bude to na Vás vidět.

Hlavu vzhůru, každý, kdo úspěšně zhubl si prošel cestou, která nebyla nikdy jen jednoduchá.

Jana Chalupová

zdravestihla.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.