Když Vás nemoc přemůže

Dnešní článek bych chtěla věnovat tak trochu sobě. V poslední době jsem si prošla obdobím, které mě v mém životě posunulo zas trochu jinam… Život nám dává neustále kopance, abychom se zamýšleli nad sebou a naším životem. Jeden takový kopanec jsem dostala i já.
Opět jsem onemocněla. Vrátila se mi bronchitida, kterou jsem už v lednu prodělala, a tak jsem se opět hodila marod a zůstala jsem doma. Už jsem byla skoro zdravá a v tu chvíli přišel ten nejmíň očekávanější zlom, který přijít mohl. Dostala jsem silnou alergickou reakci na antibiotika a skončila jsem v nemocnici!
Je to tak. Bylo to tak silné, že jsem musela být hospitalizována. Bylo mi opravdu zle. Teploty, vyrážka po celém těle, tlak na prsou, prostě hrůza. Dostala jsem antihistaminika, kortikoidy a výživu přímo do žíly. Jak já nesnáším kapačky :-(. První den v nemocnici byl jak noční můra. Nejen, že jsem musela přetrpět všechny ty náběry krve a léky do žíly, ale hlavně mi bylo opravdu zle. V noci jsem neusnula a moje tělo bylo jak v jednom ohni, a to i přes ty všechny léky, které do mě pumpovali!
V nemocnici jsem si poležela 5 dnů. Prožila jsem si opravdu krušné chvíle. Ale zvládla jsem to! Doktoři mi pomohli a celkem dobře mě vyléčili. Teď už mi jen zbývá pár dnů doma a jsem zas jako rybička. Alespoň doufám. 🙂
Nemoci, už ne, děkuji. Řekla bych, že jsem si to tento rok už celkem solidně vybrala. Sáhla jsem si na dno.
Člověk si v takových chvílích uvědomí to, že to na čem opravdu záleží, je lidské zdraví. Zdraví je prostě všechno, bez něj to nejde. A když jsme zdraví, tak máme tendence z maličkostí dělat velké zlo, máme tendence být pořád nespokojení, nevážit si toho, co máme. Neuvědomujeme si, že se máme vlastně úplně skvěle, a pokud ne, tak si to možná děláme tak trochu sami.

Na světě bude vždycky to dobré i to špatné. Budeme vždy procházet různými situacemi, někdy budou těžké, ale někdy budou fajn. To je život. A tak bychom měli být vždy pozitivní a snažit se sami pro sebe mít ten náš život hezký a spokojený. A pokud sami spokojení nejsme, tak jsme to jen MY, kdo jsme za to zodpovědní. Pokud spokojení nejsme- s čímkoliv, změňme to! Ale ne zítra, za týden nebo až někdy za rok, ale TEĎ! Protože věci, které se řešit nebudou, se sami od sebe nevyřeší. Pokud zůstaneme tam, kde jsme, nikdy se nepohneme dál. A možností je spousta. Nemluvím teď jen o hubnutí nebo o našem životním stylu, ale mluvím celkově, o jakémkoliv problému, který nás trápí.

Já jsem třeba pořád hledala někde samu sebe. Pořád jsem se snažila být lepší a lepší, krásnější a dokonalejší, být jako někdo jiný. Když jsem něčeho dosáhla, OK, ale chtěla jsem víc, chtěla jsem být hned jiná, někdo jiný. Nikdy jsem se nespokojila s výsledkem, s tím, čeho jsem dosáhla, ale pořád jsem viděla cestu dál, sama jsem si posouvala hranice, kde bych mohla být konečně už ta dokonalá- hezčí, štíhlejší, radostnější, akčnější apod. Unikala mě ale realita, že tohle jsem JÁ. A že bych se měla mít ráda taková, jaká jsem. Neměla bych chtít být někdo jiný.

V dnešní době jsme ovlivňování okolím. Kolem nás je příliš stresu a nároky kladené na nás jsou často přehnané. V tom stresu však zapomínáme být sami sebou. Říct si: „Jsem fakt dobrá! Mám práci, která mě živí. Každý den přijdu domů z práce a starám se o rodinu, aby bylo nakoupeno, aby bylo uklizeno, aby doma byla skvělá atmosféra.“ A všechno to tak je. Všechno funguje podle nějakého našeho řádu, který si nastavíme. Ale v tom stresu a spěchu zapomínáme na to, že to, co denně děláme pořád dokola, děláme to pro sebe, aby se nám dobře žilo. Ale nám se dobře nežije, protože to je hrozná rutina, stereotyp, stres a tlak z okolí. Každý den se probudit, vypadat skvěle, lépe než včera, hubenější, krásnější…vykročit do práce, působit na všechny tím nejlepším dojmem, odvést skvělou práci bez chybičky a pak přijít domů a fungovat doma. Uvařit, uklidit, být příjemná, krásná, okouzlující a dokonalá…

Tak jsme to přeci chtěli, nebo ne? Tohle je život, nebo ne?
 
OK, možná trochu přeháním. Ale…
 
Ano – chci být ta nejlepší, ale není to opět jen ten tlak a stres, který mě každý den žene tou cestou? Chci být se sebou spokojená, ale proč mám neustále pocit, že to jak to je, není stále dostačující? Není to spíš jen tím tlakem okolí? Televize, internet, média… Dívám se na sebe do zrcadla, ale jako bych se stále neviděla.
Ano- chci být v práci úspěšná, ale není opět jen tím tlakem? Dělám práci, která není to, co by měla být. Vydělávám peníze někomu jinému. Díky mé skvělé práci se někdo může válet na Hawaii. Je to tak správně? Něco mi říká, že není.
Na závěr bych jen chtěla dodat, abyste si udělali obrázek sami. Jsou to moje myšlenky, tak jak se cítím momentálně teď. Prošla jsem si obdobím, kdy jsem věděla, že na ničem než na zdraví tolik nezáleží. A uvědomila jsem si, v jakém hrozném stresu každý z nás žijeme. Bohužel dnešní doba je o penězích, každý se chce mít co nejlépe, jen je těžké v dnešní době učinit změny nebo obrátit svůj život naruby, proto abychom se hnuli tím správným směrem z místa.
 
Mám tak trochu smíšené pocity. Chtěla bych si jednoho dne říct, že to co dělám, mě opravdu baví, dodává mi energii a přináší mi komfort, takový jaký bych chtěla mít! A hlavně bych chtěla dosáhnout toho, abych už nikdy nemusela své zdraví odsouvat někam do ústraní, až za tohle a tamto!
Doufám, že můj článek nepůsobí příliš negativně. Vím, že jsem sama pro sebe udělala hodně. Vydala jsem se na cestu životem, kdy jsem dobrovolně přijala zdravou stravu, pohyb a celkový nadhled na svět, jen v tom zdravém a pozitivním směru. Vyrovnala jsem se se spoustou životních překážek a dospěla jsem. Posunula jsem se zase o kousek dál, s tím, že chci být někdo dobrý, a to také jsem a tak také žiji. Ráda bych předávala svoje zkušenosti a znalosti těm, kteří jsou třeba na začátku své cesty a stále neví, jak po ní jít. Ráda bych byla jednoho dne vzorem pro druhé, v tom slova smyslu, aby viděli, že to co chtějí, tak také dokážou.
To, co bych chtěla nejvíce, tak je být konečně jednoho dne se sebou na 100% spokojená!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.