Jak úspěšně změnit svůj životní styl?

Jestliže se rozhodneme pro změnu, pak je důležité vědět pravý DŮVOD, proč změnu chceme. Uvědomit si, co prospěšného nám ta daná změna přinese. A za tím si jít. Nehledět moc na okolnosti, které můžou kazit naše úsilí, protože tu budou vždy. Ale spíš se dívat vždy dopředu s jasnou hlavou.

I přesto, že známe důvod, tedy máme motivaci ke změně, každá změna je pro nás výzva. Proč? Protože najednou musíme udělat něco, na co nejsme zvyklí = co dělat nechceme, neumíme, bojíme se toho, nevíme, jak to bude probíhat atd.

Nejlepší způsob, jak zvládnou změnu a změnit životní styl je mít režim. Přesně naplánované kroky, které povedou ke změně, k úspěšnému cíli. Mít režim totiž znamená, dodržovat určitý plán, sestavený tak, abychom na konci dosáhli touženého cíle. Režim nás určitým způsobem zavazuje. Ale tento závazek máme jen my sami k sobě. A díky motivaci a inspiraci, která přichází z okolí změnu úspěšně zvládneme.

U hubnutí je režim klíčový. Správně si nastavit svůj plán – strava-sport-regenerace.

Můžu říct, že z vlastních zkušeností je plán ideální, protože přesně víme, co nás čeká během dané doby, víme kolik času nám změna zabere, víme dopředu, co je nutné pro změnu udělat. A to je nesmírně důležité.

Můžeme mít jakékoliv cíle, které se týkají hubnutí, můžou být jen v naší hlavě: „chci být hubenější“, ale pokud nemáme přesně určeno na další období, co proto musíme udělat, jaké konkrétní kroky musíme podstoupit, pak tento cíl nejspíš nenaplníme.

Dobré také je, abychom si představili, jak bychom chtěli vypadat a v jakém čase bychom toho chtěli dosáhnout. To vše nám pomůže k úspěchu.

Plán doporučuji zejména těm, kteří nejsou důslední a nejdou si rázně za svým. Jsou i třeba tak trochu líní. Plán Vás povede, krok po kroku, a je pak jen na Vás, zda ho dodržujete anebo ne. Ale pokud už do něčeho jdeme, pokud se rozhodneme a začneme, jsme to jen my, koho podvedeme, když plán nedodržíme.

Sama jsem na tom kdysi nebyla nijak slavně. Nestarala jsem se příliš o sebe a nedbala jsem na to, co jím, v jakém množství nebo v jaké kvalitě.

Sportu jsem se nevěnovala, měla jsem zkrátka stále jiné záliby. Se svým tělem jsem nebyla spokojená, ale abych začala něco dělat, na to jsem měla vždy sama k sobě tisíc výmluv. Zlomilo se to až, když jsem během krátké doby přibrala celkem dost kg. Přicházely stavy, kdy jsem se nesnášela. Kila přibývala a já se každým dnem bála víc a víc stoupnout na váhu. Když jsem viděla, že to číslo stále přibývá, jednoho dne jsem si řekla, že už výš nepůjde, že s tím už musím něco udělat. A shodou náhod jsem dostala PŘÍLEŽITOST a já věděla, že to je moje šance, a že jí musím využít. „Teď nebo nikdy.“ A tak jsem jí využila a změnila se.

Celkově jsem zhubla 18 kg. Ze sportu, který jsem nesnášela (běhání), se nyní těším a běhám několikrát týdně (momentálně 2x týdně a 3x týdně mám posilovací trénink). Naučila jsem se jíst tak, abych se cítila skvěle, měla spoustu energie a taky dokázala zhubnout. Jídlo mi přináší radost.

Baví mě vymýšlet nové pokrmy a jídlo si užívám. Ale hlavně jsem šťastná, spokojená a vím, že pokud chci mít krásné tělo, tak ho mít budu.

A to samé platí pro všechny z Vás, pokud chcete dosáhnout krásného těla a žít šťastně, změňte se (nejste v tom sami).

 

Nevíte jak začít? Podívejte se na 3 videa, ve kterých se dozvíte, jak začít hubnout. 

Chci vidět videa >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.