Jak shodit přebytečná kila po Vánocích?

Vánoce, svátky klidu a míru, pro mnohé z nás znamení přejídání se a spíše stresu. I tak, nezapomínejme, že Vánoce pro nás byli vždy ty nejkrásnější chvíle, které jsme trávili s blízkými a neberme Vánocům jejich kouzlo.

Mnoho z nás si dopřává a přejídá se. Jak se nyní nabraných kil zbavit?

CUKR

Odstraňte cukr ze svého jídelníčku, a to zejména bílý cukr, který je příčinou nejen obezity, ale i dalších zdravotních problémů – záněty, snížená imunita apod.

Bílá mouka

Lineckého cukroví a vanilkových rohlíčků bylo o Vánocích dost. Vše připravované z bílé mouky. Dejte si pauzu od pečiva a pročistíte své tělo. Pečivo je hlavním elementem pro tloustnutí.

Smažená a přepálená jídla

Řízky s bramborovým salátem – typická štědrovečerní večeře na štíhlé linii rozhodně nepřidá. Jednou za rok je to snesitelné, dlouhodobě nám, ale taková jídla neprospívají. Zapomeňte na přepálené tuky, které nic dobrého pro naše zdraví nepřinesou. Místo smažení restujte na lžičce oleje a řízkům dejte sbohem.

Alkohol

Všichni to známe, na přípitek, na oslovu, na silvestra, alkohol k svátkům patří. Alkohol je však další příčinou přibírání. Dejte si od něj pauzu.

Omezte kávičky se smetanou a s cukrem

Nedokážete si představit den bez kávy? Pak dejte přednost kávě bez smetany a bez cukru. A nezapomínejte více doplňovat pitný režim.

Pijte vodu

Čistou, minerální vodu doplňujte pravidelně po celý den. Voda pomůže zničit tuky a odplavit škodlivé látky pryč ven. Voda je základ.

Choďte více do přírody

Zima je období, kdy se nám nechce do chladného, mrazivého počasí. Někdy jsou teploty tak nízko, že to opravdu nejde. Pokud, ale není -10°C, překonejte se a jděte na procházku, do lesa, k rybníků nebo k řece, tam kde Vám je dobře. Čerstvý vzduch dělá divy. A pohyb Vám pomůže zbavit se tukové zásoby.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.