Jak psychika ovlivňuje naše zdraví

V dnešním příspěvku bych se chtěla věnovat tématu, které je mě osobně velmi blízké, zvlášť v poslední době. To téma je: Jak ovlivňuje psychika naše zdraví. Podotýkám, že nejsem lékař, a nikdy jsem medicínu nestudovala. Z medicínského hlediska o tom nevím nic, ale prošla jsem si spousty životními převraty, kdy jsem právě toto poznala.
Jsem přesvědčená o tom, že psychické zdraví dokáže ovlivnit to fyzické. Jak je to možné? V životě jsem si prošla obdobím, kdy jsem to neměla úplně jednoduché a byla jsem pod tlakem obrovského a hlavně dlouhodobého stresu. Tělo to na začátku zvládá bravurně, ale pokud jste vystaveni stresové situaci delší dobu, začnete poznávat, že se něco s Vaším tělem, a s Vaším zdravím mění. Začala jsem být neustále nemocná. Nešlo se té nemoci zbavit, ať už to byla rýma, nebo zvýšená teplota nebo kašel nebo chřipka apod. z banální nemoci se vyvinula nemoc ledvin. A to mě dostalo do situace, kdy jsem byla 3 měsíce vyřízená.
Další selhání organismu jsem pocítila asi o 2 roky poté. Kdy jsem z velkého stresu dostala zánět žaludku. Jednoho dne jsem se probudila a nemohla jsem přestat zvracet. Chirurg mě upozornil, abych přibrzdila, že mi mé tělo dává tzv. žlutou kartu. A tak jsem byla opět doma, nemocná a snažila se odpočívat a dát se dohromady. Vím, že to co uvádím, je extrém. A že ne každý to může zažít. Já jsem to zažila a dnes jsem přesvědčená, že za všechno může stres. Dnes vím, že pokud budu v dobré psychické kondici, pokud se budu cítit, že jsem psychicky odolná, tak se mi budou nemoci vyhýbat. Vím to, cítím to a počítám s tím. Naopak také vím, že pokud se dostanu do zvýšeného stresu, začnu být psychicky neklidná a oslabená, tak i moje imunita pohotově zareaguje, začnu mít rýmu a pocit, že budu brzy nemocná. V tu chvíli nebudu na nic jiného myslet a problém je na světě, nejspíš brzy ulehnu s chřipkou.
Přijde mi to trochu jako hra. Bohužel, je to spíš krutá pravda.
!
Na závěr bych chtěla podotknout, že mám deficit imunity IgA, pro laiky- od narození mi chybí imunitní látka IgA, kterou má každý zdraví člověk. Díky tomuto deficitu jsem náchylná k nemocem. Ale! Moje tělo si s tím dokázalo vždy pomoct samo. Problém nastal, až při dlouhodobém stresu! AHA! Naše tělo je jedna velká záhada, Já věřím v to, že pokud budu pozitivně myslet, budu věřit v sama sebe a samozřejmě tělu pomáhat zdravou stravou, pohybem apod., tak budu zdravá. V dnešní době je spousta zrádných nemocí, ale já věřím, že pokud budu myslet na to, že jsem zdravá, tak zdravá zůstanu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.