5 tipů proč nemůžete zhubnout

  1. Děláte chybu v tom, co jíte – řekla bych, že toto je hlavní důvod všech, kteří se snaží, aby shodili x kilo, ale stále se jim to nedaří, anebo se jim to podaří na chvíli, ale pak to zpátky přiberou. V čem tedy děláte chybu?

Nestravujete se správně.

Mnoho lidí se domnívá, že pokud budou jíst menší porce, zhubnou. Pravda je, ale ta, že hlavní problém nestojí za velikostmi porcí, nýbrž za tím, CO konzumujeme. Jinak řečeno, pokud denně holdujeme nad knedlíky s omáčkou, nepomůže nám, když si místo 4 knedlíku dáme 2. Stejně tak jsem se setkala s obdobným problémem, které dělají převážně ženy, a to, že se půl dne snaží jíst tzv. zdravě, k obědu si dají zeleninový salát, a k svačině jedno jablko, s pocitem, jak je to zdravé a výživné, ale v druhé půlce dne se to zlomí, protože trpí obrovským hladem, a tak to večer doženou, vším, co mají v lednici, a co je rychle (rychlé tuky a cukry) zasytí.

Co tedy jíst?

Takové jídlo, které nám dá výživovou hodnotu, vitamíny a minerály a cenné stopové prvky. Jídlo plné vlákniny.

Čemu se vyhnout?

Tzv. „prázdnému“ jídlu, které neobsahuje žádné prospěšné látky ani vitamíny, pouze prázdné kalorie, které nás „zaplesknou“. Hlavní charakteristikou je, že se po nich cítíme jako velký nafouklý balón a brzy se dostaví pocit chutě na sladké. Konzumací těchto potravin tak vzniká bludný kolotoč – hlad – chuť na sladké.

Hledáte inspiraci ve zdravých receptech? Klikněte zde ♥

  1. Málo pijete anebo pijete vodu ochucenou cukrem – Voda je základní stavební prvek, který naše tělo potřebuje, každý den, v určitém množství. Pokud jsme každý den dehydratovaní, na našem zdraví i těle se to projeví.

Pijete často sladké limonády, džusy, smoothie (s obsahem cukru)?

Tyto produkty, které často mohou vypadat přitažlivě, a které jsou často bohužel propagovány pro děti, nejsou nic jiného než chemická voda s cukrem. Jestliže, chcete být zdraví nebo zhubnout, zapomeňte na všechny nápoje tohoto tipu! Vyřaďte je ze života a pijte čistou vodu.

  1. Pohyb Vám nic neříká ačkoliv lze zhubnout i bez pohybu, s pohybem to jde mnohem, mnohem snadněji. A navíc, ten, kdo sportuje, ví, že největší kouzlo není v tom, že zhubne, ale v tom, co všechno pozitivní mu pohyb přináší – pocit dobré nálady, pocit uspokojení, více sebevědomí. Hubnutí je pak konečné, zasloužené vyvrcholení tvrdé a dlouhodobé práce. A není nic krásnějšího než vidět, jak se naše tělo mění, jak jdou kila dolů. S pohybem navíc získáme energii a chuť cokoliv dělat.
  1. Děláte všechno na půl – myslíte si, že nejíte příliš mnoho, občas si jdete zasportovat, ale stále se s Vaším tělem nic neděje? Pak je možná problém v tom, že věci neděláte na 100%. Že občas za odměnu zhřešíte? Děláte sport, při kterém se téměř nezpotíte? Pro hubnutí je ideální takový sport, který je aerobní aktivitou, to znamená, že se u něj hezky zapotíte.
  1. Příliš se stresujete – příliš lpíte na tom, abyste už zhubli x kilo, ale váha se ne a ne pohnout. Každý den se vážíte a jste ve stresu, pokud se váha nehýbe. Být v dobrém rozpoložení, brát věci pozitivně a z chyb se učit, to je Váš cíl. Vím, že to občas může být těžké, ale ruku na srdce: “Jak dlouho jste své tělo zanedbávali?“. Teď nemůžete chtít zázraky a myslet si, že po měsíci shodíte 10 kilo, a pokud ano, zcela jistě to nebude zdravou cestou a zcela jistě se to na Vašem těle podepíše (padání vlasů, akné a další).

Zapomeňte na to, že zhubnout nejde nebo, že na hubnutí nemáte věk, pokud opravdu chcete, podaří se to i Vám!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.