O mně

DSC02368

Jmenuji se Jana Chalupová a jsem poradkyní v oblasti hubnutí

K aktivnímu, zdravému stylu jsem se dostala skrze velice těžké životní období, kterým jsem si před lety prošla. Každá těžká životní situace nás ovlivní a je jen na nás, jakou cestou se vydáme.

Já a zdravý životní styl?

Musím přiznat, že jsem se dlouhou dobu příliš nezajímala o to, co jím, jaké jsou moje návyky, jaký je můj režim dne apod.

Celkem dlouho jsem si držela váhu kolem 52 kg. Po mých 18. narozeninách jsem začala přibírat. Moje váha se postupně dostala k téměř 60 kg. A tu jsem si držela, bez ohledu na to, co jsem jedla nebo pila, neměla jsem žádnou sportovní aktivitu a často jsme s kamarádkou vyráželi do víru města. Nedá se říct, že bych byla s tou váhou spokojená, spíš tak nějak smířená.

Zlom nastal, když jsem začala studovat VŠ a za půl roku jsem přibrala neuvěřitelných 10 kg! Za půl roku je to opravdu dost.

 

 

Celý život jsem byla tzv. chronicky nemocná. Ať už to bylo jen obyčejné nachlazení, zánět dýchacích cest nebo zánět  močového měchýře, které dle lékařů „vyžadovali“ antibiotika. Na záněty močového měchýře jsem trpěla několik let. Brala jsem podpůrné tablety (brusinky) a několikrát po sobě antibiotika. Přepadala mě bezmoc. K mému neštěstí se to ještě zhoršilo před pár lety. Kolotoč nemocí, který se ve většině případů řešil antibiotiky, mě v mém životě sužoval. Došlo to až tak daleko, že jsem se na většinu antibiotik stala alergickou.

V mém životě nastala obrovská změna, a to tehdy, kdy jsem se rozhodla a změnila svůj životní styl!

DSC02329

A dnes jsem sama sobě vděčná, že jsem tou změnou prošla.

Změnila jsem jídelníček, nastolila si pravidelný režim, přidala jsem sport, pravidelně jsem spala a postupem času jsem ze svého života vyřadila veškeré prášky (nemoci jsem se snažila vyléčit přírodní cestou a antibiotika jsem odmítala).

Co se stalo?

Nejen, že jsem zhubla 18 kg, ale hlavně jsem se naprosto uzdravila, získala jsem nekonečné množství energie, dobré nálady a také sebevědomí.

A díky této úžasné změně dnes věřím, že změnit se může každý. Věřím, že správné jídlo nás uzdravuje i z těch nejtěžších nemocí. Věřím v rovnováhu těla a duše, věřím, že psychika ovlivňuje naše fyzické zdraví, a že náš životní styl, denní režim, hektický život, stres a celková nepohoda člověka, stojí za většinu nemocí, které máme. A opravdový způsob, jak se jich zbavit je ve změně životního stylu, dostat se do rovnováhy, zbavit se stresu a cítit se fajn.

Věřím v sílu sama sebe. 

V co naopak nevěřím?

V západní medicínu. Přístup lékařů, kteří léčí naše nemoci. Jelikož západní medicína léčí následky, ne příčinu. Jsme přecpáváni antibiotiky, které v nás ve výsledku vyvolávají jen další nemoci. 

Spíše věřím v medicínu, která léčí přírodní cestou příčinu nemocí. 

Dnes již neberu žádné prášky, protože nemám potřebu. Jsem zdravá. Ráno se probouzím plná energie a dobré nálady, vstává se mi lehce a nic mě nebolí. Mám chuť ze života a život miluji.

Můj život se obrátil naruby. Mám své cíle a sny. A některé sny se mi už splnily, jiné si plním právě teď.

Chtěla bych všechny mé zkušenosti a mou energii předávat dál, motivovat Vás a inspirovat Vás, abyste i Vy našli svůj styl života, který má smysl.

Odpoutej se od dnešní doby, překroč svou komfortní zónu a změň se.

Stojí to za to. 

DSC02371

Stáhni si zdarma jídelníček na 7 dní:

Můj příběh:

„Všechno to začalo studiem na vejšce. Za třičtvrtě roku jsem přibrala na váze neuvěřitelných 10 kg! Cítila jsem se jako nafouklý balón. Přestávala jsem se vejít do triček, rukávy mi byli těsné, nemohla jsem nazout kozačky ani zapnout kalhoty. Všechno, co jsem nosila ráda mi přestávalo být. Cítila jsem se hrozně nešťastná. Na vejšce chcete zářit a seznamovat se, ne stydět se sami za sebe. Když byla má studia téměř u konce, rozhodla jsem se, že přes váhu 68,5 kg se prostě nedostanu. V té době u nás ve městě bylo jedno super fitness. Začala jsem chodit na hodinu H.E.A.T. Programu (chození na pásu, který je poháněn vlastní silou). Co Vám budu povídat, první hodina byla hrozná. Po 10 minutách jsem myslela, že odpadnu. Ale nevzdala jsem se a hodinu jsem dokončila. Chtěla jsem si dokázat, že to zvládnu, že to příště bude lepší, a tak jsem začala pravidelně chodit. Nejdřív jednou za týden, pak dvakrát týdně, za půl roku jsem byla ve fitku byla 5x týdně.

Jsem ráda, že jsem do toho šla. Protože, kdybych to neudělala, nejen, že bych dál přibírala, trápila se, ale nikdy bych se nedostala tak daleko, jako jsem teď. Mě tohle rozhodnutí doslova změnilo život! Dalo věci do pohybu a za to jsem šťastná. Neříkám, že hubnutí zcela jistě změní život každému, ale jistě Vás někam posune. 

Nejdůležitější na tom všem je – BÝT se sebou spokojený. Jestli patříte k těm, kteří se den co den trápí, přestaňte, opravdu. Berte tyhle webovky jako PŘÍLEŽITOST!  Tak jako jsem jí kdysi dostala já.

Třeba několikrát sejdete z cesty, důležité, ale je, vrátit se na tu cestu zpátky a jít dál. Pokud se, ale rozhodnete, přesvědčíte sami sebe a půjdete si za svým cílem, podaří se to.

Dokážete to i VY!

 

Potkáme se ?