Proč si nepočítám kalorie?

Proč si nepočítám kalorie?

Zhubla jsem již přes 18 kg a nikdy jsem si nepočítala kalorie, nikdy jsem neřešila kolik gramů toho a toho můžu sníst. Naučila jsem se poslouchat své tělo. Nyní už vím, jaká porce je málo a jaká je moc.

Počítání kalorií mě nikdy nelákalo. A kdybych to měla dělat, vím, že bych to vydržela možná tak týden, dva, ale potom bych s tím přestala. No a kdybych měla na kalorických hodnotách postavený jídelníček, tak bych zcela jistě nikdy nezhubla. Jsem člověk, který potřebuje v určitých věcech svobodu. Příliš mi nevyhovuje přesně sestavený jídelníček, den po dni na týden nebo na měsíc. Ráda se rozmýšlím impulzivně. 

Možná si říkáte, jak je možné, že jsem dokázala zhubnout?

 Jednoduše jsem se řídila danými pravidly, ty respektovala a dodržovala na 100%. 

A to mi stačilo, tak jsem byla spokojená. A tak se vlastně řídím dosud. Vím, co jíst, abych byla fit. A vím také jaké jídlo způsobí, že přiberu. A když ho jím, tak vím, co se stane. Mít svobodu, rozhodovat se spontálně. To mě baví. Ale na druhou stranu, je pravda, že o jídle přemýšlím dost. Během dne, během nákupu, plánuji si, sbírám tipy, často se inspiruji okolím. 

Myslím si, že to co je důležité je jíst kvalitní jídlo, které Vás zároveň bude bavit, bude Vám chutnat. Protože nikdo nevydrží dlouho u něčeho, k čemu se musí vyloženě nutit, nebo k čemu má dokonce odpor. A to, že se musí snížit kalorický příjem neznamená, že se bude jíst nudné jídlo bez chuti. A ten, kdo to dělá, tak nemůže být nikdy uspokojený a nikdy nenajde tu správnou cestu.

Žiji život, který mě baví, a který má smysl, a stejně tak se stravuji. Vždy myslím na sebe a jím, co mi chutná. Našla jsem totiž cestu, která mi vyhovuje, prospívá mi a dělá mi dobře a proto to všechno funguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *