Jak se žije v Německu- jídlo, sport, nakupování

Jak se žije v Německu - jídlo, sport, nakupování

Ahoj všem,

 již téměř rok pobývám v Německu, konkrétně v Bavorsku, poblíž většího města – Bamberk. Bydlíme ve vesnici, cca 15 minut od Bamberku, a cca 100 km od Norimberku.

Tady 

Fitness život

Hned na začátku můj cíl byl dostat se zpět do formy a zhubnout. Cca od října mám zaplacené členství ve fitku (MCfit), kam jsem hodně chodila prvních čtvrt roku – na podzim a v zimě. Začínala jsem tak, že jsem chodila na lekce, které nevedl trenér, ale jelo se podle videa – projekce na velké LCD. Což pro mě bylo absolutně nezáživné, protože si stejně tak můžu pustit video na pc doma a cvičit doma. Lekcí s trenérem tu mají dost málo a je to škoda. Takže místo „skupinových“ lekcí jsem chodila na pás. Bohužel, fitko není nijak extra velký, a tak bylo občas náročný trefit se do doby, kdy bude pás volný, takže jsem často musela čekat až se uvolní. Po poslední zkušenosti s naprosto narvaným parkovištěm před fitkem mě to odradilo a od té doby jsem tam nebyla. Radši jsem si zacvičila doma anebo jsem šla ven běhat nebo plavat do bazénu. Kolem fitka je totiž několik obchodů a zrovna jsem trefila opravdu špatnou dobu. Ale rozhodla jsem se, že tam zavítám po dlouhé době dneska. 

V Německu je spoustu cyklo stezek a běžeckých stezek. Němci hodně jezdí na kole a to se mi fakt líbí. Kolem našeho domu máme samá pole, kousek dál jsou 2 rybníky a řeka a v další vesnici další rybníky. Připomíná mi to tu jižní Čechy – placka a rybníky. Já jsem ale spíš na lesy. Miluju procházky v lese.

Jídlo

Oproti českým potravinám jsou ty Německé rozhodně kvalitnější, o tom žádná. A také levnější. Mě nejvíc zajímá zelenina, ovoce, veganské výrobky a kvalitní maso, ryby. Zeleninu tu mají super, stejně tak ovoce. Vždy velký výběr a kvalitní. Co se týče veganských výrobků a vůbec zdravé výživy, tak to musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Sice tu natrefím na věci, které u nás nejsou (nebo jsem je nikdy neviděla), ale zato si myslím, že v Čechách je výběr mnohem větší. Super obchod na zdravou výživu je Tegut a pak mám taky ráda REWE. Co mi tu ale absolutně chybí jsou restaurace se zdravou výživou. Protože ani ve větším městečku jako je Bamberk prostě tohle nenajdete. Němci se zdravě moc nestravují a je to na nich vidět. Samé pekárny, cukrárny, kavárny. Ale zdravá výživa? Nula. Občas mám chuť zajít si na dobrý, zdravý dezertík nebo na dobrý oběd, když se nám nechce vařit. Je to velká škoda. Co mě mrzí je to, když vidím malé děti, že i v tom jejich věku už začínají být obézní. Rozhodně to nejsou ty klasické děti, hubené, rozlítané, ale pěkní buřtíci. To jsem jen ale odbočila.

Na druhou stranu, moc se mi líbí místní trhy, který se konají pravidelně v sobotu, a místní farmáři, pekaři, včelaři apod. nabízí svoje nejlepší výrobky. Tady bych si vybrala vždy.

Nákupy

Moje oblíbené, nejoblíbenější. Miluju nakupování a to hlavně oblečení. To je a asi vždy bude moje srdcovka. Bamberk má spoustu obchůdku, od H&M, New Yorker, Tally Weijl, Only, Mango přes ty kvalitnější, dražší, ale stále se to nedá srovnat např. s Plzní. Bamberk je menší než Plzeň, ale i přesto jsem čekala, že těch obchodů tu bude víc. Skvělý krám, který je v Bamberku je Callipso, je to italský butik a ceny tu jsou vyšší, ale zato tu najdete věci, které nikde jinde nemají. Takových butiků je v Německu víc a věřím, že tam natrefíte na super kousky, ale připravte si peněženku.

Tak trochu jsem byla zklamaná, čekala jsem víc. Ale jak jsem už pochopila, pro mě žít v Německu na vesnici je mnohem mnohem horší, než kdybychom bydleli např. v Mnichově. Protože věřím, a i jsem viděla z různých vlogů, že tam to je jiné. Restaurace, obchody, všechno tohle tam je.

I tak je to ale super zkušenost a jsem za ní ráda, užívám si kvalitní jídlo, objevuju nové věci, vnímám tady tu atmosféru a poznávám život jinde, ale v hlouby srdce vím, že doma jsem v Čechách. A taky, že se tam vrátím.

JCH

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *