Jak se připravit na hubnutí?

Krásný den,

děkuji, že jste klikli na článek o hubnutí. Dnes bych se chtěla zaměřit na to, jak se připravit na samotné hubnutí?

Změnit svoji postavu, zhubnout nějaké to kilo není žádná věda. To nejtěžší je počáteční ROZHODNUTÍ a REALIZACE JEDNOTLIVÝCH KROKŮ, které povedou ke krásnějšímu tělu. Proto je dobré, když se na samotné hubnutí připravíte, uděláte si malý plán, ještě předtím než změníte jídelníček a začnete hubnout. 

Plán začíná v hlavě. Důležité je vědět, že zhubnout chcete, že zkrátka nejste spokojeni se svou postavou a chtěli byste vypadat lépe.

Dalším krokem je pak samotná příprava na hubnutí. Co obnáší?

Začíná naplánováním – kdy začnu? Stanovit si termín, může to být přesné datum anebo jen týden. A až ten týden přijde, začněte.

Předem si nakoupit potraviny na pár dní až na týden dopředu. A přemýšlet o jednotlivých jídlech. Jaká si uvařím, jestli zvládnu přípravu, anebo jestli se inspiruji nějakým zajímavým receptem.

Vyhradit si čas. A to nejen na přípravu jídel. Ze začátku je dobré si vše připravovat doma, protože jedině tak doopravdy víte, co v jídle je. A vyhradit si také čas na sport. 

Rozvrhnout si režim. Popřemýšlet nad tím, jestli si ve Vašem režimu stihnete připravit snídani, anebo jestli je nutné režim trochu poupravit. Jak bude Váš den vypadat. Popřemýšlet nad režimem nejen během dne, ale i během celého týdne. Připravit se, že 1x až 2x týdně budete sportovat.

Investovat do hezkého sportovního oblečení se vyplatí. Je totiž hrozně fajn, cítit se pohodlně. Dobré boty na sport jsou nezbytností. Nemusíte utratit příliš, stačí si vybrat, to co Vám bude příjemné.

V ideálním případě se domluvte s někým, s kým půjdete cvičit. Ať už to bude kamarádka nebo trenér. Protože jít s někým Vám pomůže překonat první ostych.

Buďte vždy v dobrém zdravotním stavu, když začínáte sportovat. Pokud se cítíte nachlazení nebo jakkoliv nemocní, určitě nesportujte. 

Proč je příprava užitečná?

Je to jednoduché, už jenom tím, že nad tím začnete přemýšlet a plánovat si, už jen to Vás lépe připraví na začátek. Bude už poté těžší hubnutí stále odkládat.

Na závěr jsem shrnula v bodech nejdůležitější kroky, jak se připravit na hubnutí, tady jsou:

  • vím, že zhubnout chci
  • mám přibližnou představu o tom, jak bych chtěl/a vypadat
  • předem si naplánuji svůj režim
  • naplánuji si, kdy začnu a začnu první kroky
  • připravím si potraviny dopředu, nemůže se stát, že budu muset jíst nevhodnou stravu a tím se celé hubnutí oddálí
  • udělám si čas na sport
  • mám ve svém šatníku pohodlné sportovní oblečení a boty
  • pokud se necítím, požádám kamarádku, aby šla sportovat se mnou
  • necítím se nemocně, jsem v dobrém zdravotní stavu

A moje rada?

Pusťte se do toho po hlavě. Uvidíte sami, že až překonáte začátek, čeká Vás krásné období jako odměna za Vaší snahu.

Mějte se krásně, 

Jana Chalupová

zdravestihla.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *